CSFD Watch - April, March 2022

ČSFD WATCH: Březen a Duben 2022

A je to tady. Brutálně jsem zpomalil a proto ani březen nestál za zmíňku. Hlavním důvodem mému zpoždění je nová práce, ve které jsem začal v březnu a musím se přiznat, že trochu narušila, hlavně v počátku, mé typické filmové, ty nezdraé, návyky. Ale co, to se holt stává a občas musí skutečný život umlčet ten filmový a dostat přednost. A navíc ten březen byl fakt špatný. 😊

Ale jsem zpět, dohoníme co jsem zmeškal. Tak co se nám za ty dva měsíce urodilo na ČSFD?

Statistiky – březen 2022
11 hodnocení
0x pět hvězdiček
0x odpad!
2 ČSFD recenze

Statistiky – duben 2022
17 hodnocení
0x pět hvězdiček
1x odpad!
6 ČSFD recenze

To dobré

Budu se opakovat březen, to byla opravdu, ale opravdu bída. Víděli jsme Mare of Easttown, seriálovou variaci na „vidláckou“ detektivku. Trochu zasazením připomíná netflixovský seriál Ozarks či snad něco od Finchera. Kate Winslet hraje jako o život, prostředí maloměsta kde se všichni znají je origináln. Ale vyšetřování samotné je celkem o ničem, žádné překvapení vás nečeká a vlastně závěrečná epizody jenom tak odplynou. Výborný seriál, ale nemyslím si, že to bude ten skrytý diamant o kterém se bude mluvit ještě za několik příštích let.

Billie Elish: The World´s a Little Blurry (2021) je dalším super zářezem ze stáje AppleTV+, podceňovaná služba, která teď nabízí kvalitatní snad nejsilnější lineup (hype k příchozí 3. sezóně For All Mankind). Asi z názvu poznáte, že se jedná o dokument o jedné z největší hvězd současnosti Billie Eilish. Přiznám se, že jsem asi trochu starý, a s její tvorbou jsem seznámen minimálně, ale myslím, že nakoukneme neinvazivně do její kuchyně. Fajn představení mladé popové zpěvačky, která má možná depky, ale stále to má v hlavě více v pořádku, než většina hudebních hvězd.

V dubnu jsem viděl nové zhmotnění Batmana s Robertem Pattinsonem. Co dodat, skvělý film a výborná nová vize která má blíže k Jokerovi než Nolanově trilogii (či čemukoliv staršímu). Spokojenost, jen doufám, že tohle zmrtvýchstání nebudeme příliš dojit.

A dále snad jenom zmíním Pam a Tommy, minisérii pojednávající o jedné z prvních uniklých intimních nahrátek celebrit, rozvoji internetu, éře bulváru vs. celebrity a snad i trochu metoo. Celkem dlouhý list obtížných témat, která jsou hlavně v konečném výsledku zábavně zpracované.

V dubnu jsem viděl nové zhmotnění Batmana (2022) s Robertem Pattinsonem. Co dodat, skvělý film a výborná nová vize která má blíže k Jokerovi než Nolanově trilogii (či čemukoliv staršímu). Spokojenost, jen doufám, že tohle zmrtvýchstání nebudeme příliš dojit.

A dále snad jenom zmíním Pam & Tommy (2022), minisérii pojednávající o jedné z prvních uniklých intimních nahrátek celebrit, rozvoji internetu, éře bulváru vs. celebrity a snad i trochu metoo. Celkem dlouhý list obtížných témat, která jsou hlavně v konečném výsledku zábavně zpracované. Také si můžeme stěžovat, že se tvůrci zaměřili dost povrchně (třeba masky), ale vlastně to perfektně patří k této podivné 90. atmosféře. 

To horší

Jedeme klasiku, hlavně česká hovíka. Agátu Hanychovou v hlavní roli proslulého Crash Road (2007) jsem fakt nepobral a je to celkem zaslouženě jeden z nejhorších filmů všech dob. Klára Issová se zase ztrapnila u Filipa Renče v „komedii“ Zoulé ženy dělají zoufalé věci (2018). Celkem v pohodě naplnila 20% hodnocení a z toho vzniklá očekávání o typické malosti české komediální scény. Dejte si trailer a posuďte sami zda je toto vaše gusto.

Ze zahraniční produkce snad jenom zmíním The Contractor (2022) úplně novou srágoru s Chrisem Pinem, Benem Fostere a šedivým Keiferem Sutherlandem (kde tomu je konec?). Jedná se bourneovskou variaci na velké spiknutí, útěkovku „proti všem“, která ale nemá žádnou přidanou hodnotu a prostě jenom tak plyne k negradujícímu finále. Tak moc průměrný film, až se bych se styděl dát mu omluvné tři hvězdičky a hotovo. Tohle je prostě jenom ztráta času.