ČSFD Watch září 2021

ČSFD WATCH: Září 2021

Tohle je taková menší nová rubrika, kde shrnu co jsem nedávno viděl, kde mám co dodat a tak dále. Začínáme trochu zpětně v září. Tento měsíc byl spíše průměrný co se filmů a seriálů týče. Vidím ve svých záznamech, že jsem viděl celkem 16 nových “položek”.

Statistiky – září 2021

16 záznamů
3x pět hvězdiček
0x odpad!

To dobré

Využil jsem příležitosti, že žiji v Belgii a mohl jsem vidět Dunu se skoro měsíčním předstihem vůči Čechám či USA a rozhodně jsem nebyl zklamán, ten film je tak obrovský a monumentální, výborná výprava, kostýmy a hudba. A v Imaxu to všechno jenom více vyniklo. Samozřejmě jsem trochu zklamán, že budu muset čekat několik let na rozuzlení (včera, 26. října, bylo pokračování potvrzeno), ale na druhou stranu jsem rád, že Denis Villeneuve si dává načas. Ta předloha je prostě obrovská, Villeneuve nám bude alespoň ještě alespoň jednou servírovat událost roku. Kdo nehrál Dunu II ať hodí kamenem.

Využil jsem příležitosti, že žiji v Belgii a mohl jsem vidět Dunu (2021) se skoro měsíčním předstihem vůči Čechám či USA a rozhodně jsem nebyl zklamán, ten film je tak obrovský a monumentální, výborná výprava, kostýmy a hudba. A v Imaxu to všechno jenom více vyniklo. Samozřejmě jsem trochu zklamán, že budu muset čekat několik let na rozuzlení (včera, 26. října, bylo pokračování potvrzeno), ale na druhou stranu jsem rád, že Denis Villeneuve si dává načas. Ta předloha je prostě obrovská, Villeneuve nám bude alespoň ještě alespoň jednou servírovat událost roku. Kdo nehrál Dunu II ať hodí kamenem.

Druhý hlavní shoutout za září musím dát dokumentární sérii 9/11: One Day in America (2021). Série, která vznikla ve spolupráci s muzeem jedenáctého září v New Yorku, přináší téměř 5 hodin utříděných „nejlepších“ záběrů z tohoto strašidelného dne. Další dokumentární macek, který nedá spát a zkoukli jsme ho téměř okamžitě. Tleskám historikům, že se snaží uchovat vzpomínky na živé i mrtvé v takovéto kompletní edit. Rozhodně při příští příležitosti muzeum navštívím (když jsem byl v NY naposled, ještě nefungovalo).

Třetí pětihvězda měsíce šla překvapivě ne k filmu, ale za maličkou epizodou Teda Lassa jménem Beard After Hours. Už z názvu zkušený filmový divák rozklíčuje, že se bude dávat pocta Scorsesemu a to v podobě vedlejšího charakteru kouče Bearda. Je to zajímavá epizoda, protože úplně, ale úplně vybočuje z celé série. Je zajímavé, že i další série od Applu, Mythic Quest, jsme dostali několik těchto „off topic“ epizod. V případě Mythic Questu jsme se podívali do videoherní minulosti a díly měly úplně jiný feeling a charakter. Fanoušci rozmanitosti, zbystřete. 

To horší

Zklamáním měsíce jsem chtěl vyhlásit nového Eastwooda a jeho Cry Macho (2021), ale nakonec musím uznat, že Shyamalanovo Old (2021) byla opravdu promarněná šance. Slušný námět, ale pane bože, jak je možné, že tenhle člověk úplně zapomněl jak točit, vizuálně strašně divný film a herci jsou téměř nesnesitelní. Fakt by mě zajímalo, jak je možné, že že díky jednomu, dvouma úspěchům dostává stále zelenou.

To je pro tento měsíc vše, říjen vypadá zatím bohatší, tak uvidíme jak se tato nová blogová série vyvine.