Determination

Zarputile za cílem

Minul jsem se povoláním

Minul jsem se povoláním. Vím to až dnes, ve věku 32 let si to konečně uvědomuji. Střední školu i svoji vysokou školu jsem vybral, protože to „dávalo smysl“, ani bych snad neřekl, že jsem byl tenkrát mladej & blbej, ne protože jsem měl nějakou zvláštní zálibu v účetnictví, ekonomii či zemědělství, ale protože to byla snadná a dobrá volba, téměř jistá práce po škole, nepřímý tlak okolí atd. Typické motivy nerozhodného teenagera mého typu. Nemohu si stěžovat, obě tyto školy mě „vychovaly“ a potkal jsem skvělé lidi, kteří mě ovlivnili jako člověka. Díky vzdělání jsem si vybudoval nějakou tu „kariéru“, dokonce i v zahraničí. Ale prostě mě práce v marketingu přestává naplňovat. Já vím, je to hrozné klišé to takhle říci nahlas, ale zkrátka to sem sedí.

Koncem listopadu 2018 na mě dopadla asi ta nejtěžší deka v životě, prostě se sešlo pár stresů dohromady a téměř v slzách jsem se zařekl, že svoji kariéru změním. Chci pracovat ve videoherním průmyslu.

Ha, to jste určitě nečekali. Mně to dává prostě smysl:

  • Mám nadprůměrný zájem a přehled o dění ve videohrách a odvětví. O historii, o lidech i o odvětví.
  • Denně konzumuji tuny relevantních vědomostí, které prostě musím zužitkovat. Čtu, sleduji videa, poslouchám podcasty.
  • Práce je to jak technického, kreativního tak business charakteru.
  • Královská disciplína – člověk musí (!) umět od všeho trochu.
  • Globální prostředí.
  • Technické překážky vstupu do odvětví jsou v digitální éře minimální.
  • Přeměnit koníčka v povolání je nejvyšší meta, kterou můžete v kariéře dotáhnout.

Ale tím nejdůležitějším je, že mě tahle šílená myšlenka neopustila ani téměř po roce. Tvorba softwaru má spoustu rolí a musí tam být i jedna pro mě, kde budu užitečný a spokojený. Nevím přesně která je ta moje, ale je tam.

Co potřebuji? Zarputilost a trpělivost, nehodlám se spoléhat na štěstí.

*PS: Původně jsem chtěl psát jenom o své motivaci a přístupu, ale intro se mi trochu protáhlo, takže snad brzy příště zde.

Leave a Comment